Бг обрати и големи изненади в Лига Европа

Отборът на АПОЕЛ постигна пълен обрат срещу Астана в първия си мач от Група В на Лига Европа. За домакините пълни 90 минути игра българският бранител Живко Миланов, който се открои с чудесни изяви.

Срещата със сигурност имаше своята емоционална страна за десния бек, на когото път във футбола му даде настоящият наставник казахстанците Станимир Стоилов.

Астана поведе след гол в продължението на първата част на Неманя Максимович. През вторите 45 минути попадения Винисиус и Игор де Камаго донесоха първите три точки за АПОЕЛ.

Друг българин също взе участие в турнира, но се провали с гръм и трясък. Националът ни Иван Иванов изига слаб мач за Панатинайкос, а на всичко отгоре бе изгонен от игра в 69-ата минута за втори жълт и респективно червен картон.

Четирикратният европейски шампион Аякс тресна с 2:1 Панатинайкос в Атина и записа първа победа в Група "G" на Лига Европа. Гърците дръпнаха в резултата с гол на Маркус Берг, но холандците стигнаха до пълен обрат и победата след попадения на Бертранд Исидоре Траоре (34) и Жайро Ридевалд (67).