БГ Амкар се справи с Ростов у дома

снимка: Guliver/Getty Images

Амкар Перм, където играят четирима българи, спечели с 1:0 у дома срещу Ростов в среща от десетия кръг на руското първенство.

Благой Георгиев, Георги Пеев, Петър Занев и Захари Сираков бяха титуляри и останаха на терена през всичките 90 минути на двубоя.

В 13-ата минута Георгиев финтира двама защитници и центрира в наказателното поле на гостите, където след кратко разбъркване автогол си вкара Виталий Дяков.

В петата минута на добавеното време на мача бившият български национал Благой Георгиев получи жълт картон.

В първата минута на продължението Ростов имаше шанс да изравни, но Захари Сираков изчисти топката от голлинията след опасна атака и удар от близка дистанция на Дмитрий Полоз.

След тази победа Амкар Перм се намира на пето място в класирането с актив от 16 точки.