БГ Амкар с измъчена победа

Благой Георгиев беше в основата на победата на Амкар с 1:0 над гостуващия Анжи в мач от 16-ия кръг на руското футболно първенство.

Единственото попадение в срещата падна в 83-ата минута. След добро центриране на Георгиев от дясно Мартин Якубко стреля с глава, вратарят на гостите Евгений Помазан успя само да избие и Дмитрий Белоруков направи добавка отблизо.

В състава да домакините цял мач играха още двама българи Захари Сираков и Георги Пеев. Георгиев получи и жълт картон за оспорване на съдийско решение през първата част, а Сираков също беше декориран с жълт картон след почивката за грубо нарушение.

С победата Амкар се изкачи на шесто място с 27 точки.

В дербито на кръга Спартак Москва победи лидера Зенит Санкт Петербург с 4:2 след хеттрик на Юра Мовсисян.

Александър Кержаков даде аванс на гостите в шестата минута, а в 19-ата Хълк пропусна да удвои, след като не успя да реализира дузпа.

Последваха три попадения на Мовсисян до 48-ата минута, а след малко повече от час игра Хълк намали. Денис Глушаков оформи успеха на домакините седем минути преди края. Зенит остана първи с 36 точки, а Спартак Москва се изравни с втория Локомотив Москва с 33 точки.