БГ Амкар не можа да бие Урал

снимка: fc-amkar.org

Отборът на Амкар (Перм) стигна само до равенство 0:0 като гост на Урал в първия двубой от 5-ия кръг на руската Премиер лига.

Българските легионери Захари Сираков и Георги Пеев за първи път попаднаха в титулярния състав на тима от Перм, след като бяха отстранени и пратени в дубъла, а след това и реалибитирани.

Освен Пеев и Сираков, в състава на Амкар отново личаха имената на Благой Георгиев и българският национал Петър Занев.

Сираков и Занев получиха жълти картони от главния съдия Сергей Костевич, а Пеев беше заменен в 80-ата минута от Владимир Камешс.

Амкар не може да постигне победа вече четири поредни мача, но въпреки това се намира на приличната 7-ма позиция, където са още Рубин и Кубан на Ивелин Попов - отборите имат по 6 точки, но тимът от Перм е с мач повече.

Урал пък спечели 5-та точка от началото на руския шампионат.

Срещата започна с натиск на гостите от Перм, като в 18-ата минута Пеев можеше да вкара, но вратарят на уралците Евгений помазан излезе и скъси ъгъла, спасявайки мрежата си от попадение. В 39-ата минута центриране на Пеев намери главата на Александър Коломойцев, но топката излезе над гредата.

Малко преди това пък Захари Сираков беше декориран с жълт картон заради фаул в своето поле. В 60-ата минута домакините бяха близо до попадение, но далечен удар на Андрей Чухлей се спря в горната греда над Нарубин, а малко след това жълт картон беше показан и на Благой Георгиев, този път заради емоционален спор със страничния съдия.

Утре ще се състои своеобразно българско дерби, тъй като ЦСКА (Москва) с Георги Миланов посреща Кубан (Краснодар) с Ивелин Попов.

Том (Томск) с Живко Миланов и Пламен Николов пък гостува на Криля Советов (Самара).