БФСки подмладява националния отбор за Олимпиадата във Ванкувър

снимка: SPORTA.BG

Управителният съвет на Българска федерация ски взе решение на последното си заседание да подмлади националния отбор по ски алпийски дисциплини за предстоящите през 2010 година Зимни Олимпийски игри във Ванкувър.

 

В новия състав на „А" националния отбор влизат Георги Георгиев (21 г.) - СК „НСА", Никола Чонгаров (19 г) - СК „Ледени ангели", Стефан Присадов (18 г) - СК „Чепеларе", Кирил Манолов (21 г) - СК „НСА", Светослав Георгиев (18 г) СК „Бояна" и Мария Киркова (23 г) СК „Мария".

 

В състава остава и най-добрия ни алпиец Килиан Албрехт СК „Юлен", който в последната ранглиста на ФИС заема 43-о място. На Албрехт ще се разчита да помага на младите за по-добро представяне на олимпиадата във Ванкувър.

 

УС на БФСки взе и решение да не поднови договора на г-н Едуард Райхарт, като главен треньор на националните отбори по ски алпийски дисциплини. Ръководството на федерацията изказа на г-н Райхарт благодарности за извършената от него работа през последните 4 години, както и за приноса му към значителното подобряване на организационното състояния на националните отбори и постигнатите резултати.

 

Старши треньорите на националните отбори по ски г-н Стефан Шаламанов, г-н Иван Гребенчарски (мъже) и г-н Александър Шаламанов (жени) запазват постовете си. В момента се провежда конкурс за избор на нов главен треньор на националните отбори по ски алпийски дисциплини.