
Управителният съвет на Българска федерация ски взе решение на последното си заседание да подмлади националния отбор по ски алпийски дисциплини за предстоящите през 2010 година Зимни Олимпийски игри във Ванкувър.
В новия състав на „А" националния отбор влизат Георги Георгиев (21 г.) - СК „НСА", Никола Чонгаров (19 г) - СК „Ледени ангели", Стефан Присадов (18 г) - СК „Чепеларе", Кирил Манолов (21 г) - СК „НСА", Светослав Георгиев (18 г) СК „Бояна" и Мария Киркова (23 г) СК „Мария".
В състава остава и най-добрия ни алпиец Килиан Албрехт СК „Юлен", който в последната ранглиста на ФИС заема 43-о място. На Албрехт ще се разчита да помага на младите за по-добро представяне на олимпиадата във Ванкувър.
УС на БФСки взе и решение да не поднови договора на г-н Едуард Райхарт, като главен треньор на националните отбори по ски алпийски дисциплини. Ръководството на федерацията изказа на г-н Райхарт благодарности за извършената от него работа през последните 4 години, както и за приноса му към значителното подобряване на организационното състояния на националните отбори и постигнатите резултати.
Старши треньорите на националните отбори по ски г-н Стефан Шаламанов, г-н Иван Гребенчарски (мъже) и г-н Александър Шаламанов (жени) запазват постовете си. В момента се провежда конкурс за избор на нов главен треньор на националните отбори по ски алпийски дисциплини.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ