Бъфало разгроми лидера на Изток Ню Йорк Рейнджърс

Отборът на Бъфало разгроми с 4:1 като гост Ню Йорк Рейнджърс и се вклини в първите 8 отбора в Източната конференция на НХЛ, информира БТА. Въпреки поражението Рейнджърс има 99 точки и води в класирането, докато Бъфало събра 82 и в момента поделя 8-ата позиция с отбора на Вашингтон.

Дрю Стафорд вкара по един гол във втората и в третата част на мача, а Тайлър Енис добави още един накрая. Вратарят на Бъфало и на националния отбор на САЩ Райън Милър пък спаси 26 удара. Травис Търнбул пък откри резултата в полза на гостите в първата третина, а за Рейнджърс почетното попадение е на сметката на Брайън Бойл.

След това поражение домакините пропуснаха възможността да се изравнят на върха в неофициалното класиране на цялата Лига с отбора на Сейнт Луис, който има 101 точки.

В канадското дерби Монреал разгроми Отава с 5:1, като хеттрик само в рамките на 5:41 минути реализира Ерик Коул. С тези три шайби Коул увеличи личната си сметка на 30 попадения, а другите два за тима му днес забиха Патери Нокелайнен и Ларс Елер. Малка утеха за Джейсън Спеца беше, че той вкара почетното попадение за Сенаторс в своя мач номер 600 в Лигата. Спеца вече има 30 гола, като достига до този резултат за втори път в кариерата си.

Вратарят на Отава Крейг Андерсън се появи на леда във втората третина, като това е първото му участие в мач от 2 месеца, след като претърпя операция на пръст. Отава заема 7-о място на Изток, докато съперниците им са без реални шансове да продължат във фазата на елиминациите.

Важна победа срещу директен съперник за последното 8-о място на Изток постигнаха новаците от Уипипег, които се наложиха с 4:3 след продължение над Вашингтон. След този мач Кепитълс имат 82 точки, а точно под чертата на плейофите са Джетс със 78.

Тим Стейпълтън вкара победното попадение за гостите от провинция Манитоба във 2:37 минута на допълнителното време и така направи пълен обрат. Вашингтон поведе с 3:0 с два гола на Алекс Овечкин и един на Джейсън Кимера, а след това се развихриха Бен Максуел, Брайън Литъл и Спенсър Махачек 3:45 минути преди края на редовното време за 3:3.

В Нюарк Торонто се наложи над местния Ню Джърси с 4:3 след дузпи, но има само 74 точки- с 8 под зоната на плейофите. Вратарят им Джеймс Раймер спаси 43 удара в срещата, включително и трите при дузпите. Тайлър Бозак, Тим Конъли и Назам Кадри вкараха за Мейпъл Лийфс при дузпите, а за домакините точни бяха Иля Ковалчук и Зак Паризи.