Беззъба Англия на Саутгейт не впечатли срещу слабака Малта

Англия удари само с 2:0 аутсайдера Малта в световна квалификация за Мондиал 2018. Головете за успеха реализираха Даниел Стъридж (29) и Деле Али (38). Това бе първи двубой за отбора след шумния скандал с доскорошния селекционер Сам Алардайс, който бе отстранен от поста заради корупция.

Под ръководството на новия временен треньор Гарет Саутгейт британците направиха силен мач, особено през първото полувреме, но пропуснаха твърде много положения и далеч по-убедителен успех на "Уембли".

През втората част "Трите лъва" пазеха сили. Чак в 81-ата минута след центриране от фаул Агиус стреля от малък ъгъл, но Харт внимаваше и спаси. Малко след това влезлият като резерва за Англия Маркъс Рашфорд пусна супер пас за Деле Али, който от границата на малкия пеналт прати топката над вратата.

Така резултатът остана 2:0 и Англия вече има шест точки в двата си мача от групата, след като надви Словакия (1:0) на старта на квалификации. След три пък е първият сериозен тест на селекционера Гарет Саутгейт - гостуване на Словения.

Англия - Малта 2:0

1:0 Стъридж 29

2:0 Деле Али 38

Англия: Харт, Уокър, Кейхил, Стоунс, Бертранд (19 - Роуз), Хендерсън, Дели Али, Руни, Линаард, Уолкът (68 - Рашфорд), Стъридж (73 - Варди)

Малта: Хог, Борг, З. Мускат, Агиус, Калимери, Ал. Мускат, Кристенсен, Шиберас, Фенек, Шембри (86 - Р. Мускат), Ефионг (76 - Мифсуд)