Безумна грешка лиши Литекс от трите точки срещу Локо (Пд)

Литекс има пълното право да съжалява тази вечер, след като стигна само до 2:2 срещу Локомотив (Пд) в мач от 2-ия кръг на пролетния дял на шампионата, въпреки че имаше инициативата почти през целия двубой.

"Оранжевите" успяваха да поведат на два пъти в срещата чрез Иса (10) и Георги Миланов (38), но "смърфовете" не се отказваха и голове на Абушев (29) и Диего (78) не позволиха на ловчанлии да грабнат трите точки.

Домакините пък могат да винят само себе си за изпуснатата победа, след като и двата гола дойдоха след фрапантни грешки в защита.

Все пак точката направи Литекс едноличен №3 в класирането, като тимът на Стоичков има 33 точки срещу 32 за Ботев (Пд), който днес победи Левски. Локо (Пд) пък е на 6-а позиция с 28 пункта.

Двубоят на хлъзгавия терен в Ловеч започна равностойно, но в 10-та минута гостите вече изоставаха в резултата, а главен виновник за това бе Георги Миланов. Футболист №1 на България за миналата година даде страхотен пас към Исмаил Иса, който остана сам срещу Господинов и не сбърка 1:0.

Домакините можеха да водят и с 2:0, след като героят от срещата с ЦСКА Ваюши открадна топката от защитник на Локо (Пд) и напредна, но ударът му мина встрани от целта.

По-добрата игра на 4-кратните шампиони беше видима, но в 29-та минута възпитаниците на Христо Стоичков направиха сериозна грешка - при центриране на Атанасов отляво Рангел Абушев беше оставен абсолютно непокрит и с глава успя да изравни.

Вместо да се активизира обаче, тимът на Стефан Велев се дръпна назад, а "оранжевите" се възползваха отлично от това. В 38-та минута чудесен рейд на Ванжер завърши с мощен удар с левия крак. Топката се отби в гредата, но при добавката Миланов отправи много красив удар от 13 метра и успя да реализира - 2:1 за домакините.

Втората част продължи да се развива по вкуса на Литекс, като Господинов трябваше да се намесва решително няколко пъти след удари на Георги Миланов и Ваюши. Дори вратарят на гостите сбърка при центриране на Цветанов, но в крайна сметка до гол не се стигна.

Локо (Пд) не успяваше да стигне до реални положения за гол, като в 74-та минута все пак Марков успя да стреля отдалеч, но Пиргов улови. 2 минути по-късно обаче Славчев сбърка фатално. Той позволи на Диего да му отнеме топката, а резервата успя да вкара въпреки намесата на Пиргов - 2:2 и Литекс изпусна аванса си.

Ловчанлии успяха да реагират бързо, и Исмаил Иса можеше да отбележи, но Господинов се намеси, а при добавката на Жуниор топката като по чудо не се озова в мрежата - нов пропилян шанс за домакините.

В края на мача пък Исмаил Иса изскочи зад гърба на защитата на Локомотив и пусна успореден на голлинията пас, но съдията сметна, че има засада в ситуацията и домакините не успяха да стигнат до заслужен трети гол в своя полза.