Безумията във Франция продължават: Лион унижи Монако за второто място

снимка: olweb.fr

Френската Лига 1 стана далеч по-безинтересна за българските фенове след напускането на Димитър Бербатов на Монако, а през настоящия сезон Пари Сен Жермен счупи всякакви рекорди и вдигна шампионската титла месеци преди края и по настоящем има 27 точки аванс на върха с мач по-малко от „преследвачите“ си.

При положение че ПСЖ се оказа с безброй класи над противниците си, логично битката за второто и за третото място бе далеч по-интригуваща и оспорвана. В събота вечер Олимпик (Лион) посрещна Монако в голямото дерби, което щеше да определи кой от двата тима заслужава повече да се класира директно за груповата фаза на Шампионска лига (отборите влязоха в мача от предпоследния 37-ми кръг с по 62 точки на втора и трета позиция).

Напълно в духа на безумния сезон в иначе едно от топ 6 първенствата на Европа, Лион смаза противника с 6:1 и обезсмисли определението „дерби“, а в същото време продължи тенденцията във Франция да се получават необясмино едностранни двубои.

Голмайсторът на шампионата от миналия сезон Александър Лаказет, който през настоящата кампания остана в сянката на неудържимия Златан Ибрахимович, реализира хеттрик и тихомълком увеличи сметката си на престижните 21 попадения през кампанията (Ибра има 35).

Гезал откри резултата в 3-ата минута за Лион, а в 8-ата Лаказет отбеляза първото си попадение за 2:0. Ласина Траоре направи изключителна глупост малко по-късно, когато само в рамките на 120 секунди си изкара два жълти картона и още в 23-ата минута остави Монако да се мъчи на „Стад Жерлан“.

В 34-ата Янга-Мбива се разписа за 3:0, а секунди по-късно Лаказет по изключително техничен начин отбеляза четвъртия гол за Лион. Рикардо Карвальо върна едно попадение в 41-ата минута, но в 59-ата Янга-Мбива отново порази мрежата на Монако.

В 81-ата Лаказет оформи хеттрика си и крайното 6:1 в иначе дербито за директна промоция за групите на Шампионска лига.

Така кръг преди края Лион е втори с 65 точки, а Монако остава на трета позиция с 62 (четвъртият Ница има 60 пункта и още се надява на чудо). В последния уикенд от Лига 1 Лион гостува на предпоследния Реймс, който се бори за оцеляване, а Монако приема 10-ия Монпелие, докато Ница има визита на 15-ия Гингам.

Olympique Lyonnais - AS Monaco 6-1 Résumé du...by Footballlive123