Безпроблемна победа за Федерер, Ферер също на 1/2-финал в Рим

Роджър Федерер (Швейцария) и Давид Ферер (Испания) са първите 1/2-финалисти на турнира от сериите Мастърс в Рим.

ФедЕкс си осигури място сред най-добрите четири с двусетова победа над чешкия №1 Томаш Бердих, след като го надви с 6:3, 6:3.

Срещата започна по-добре за Бердих, който проби за 3:2, но до края на сета не успя да спечели повече геймове и швейцарецът бе напред в резултата - 6:3.

През втората част нещата се развиха по подобен начин, но без чехът да осъществи пробив. При 3:3 Федерер "запали двигателите" и проби два пъти, за да затвори мача чисто с 2:0 сета.

В другата 1/2-финална среща Давид Ферер имаше доста повече работа, за да може да си гарантира място сред най-добрите четири във "вечния град". Испанецът победи Давид Гофен (Белгия) с 6:2, 4:6, 6:3.

Първият сет започна идеално за Ферер, който проби за 2:0, след това затвърди и не изпусна водачеството до края. Втората част започна равностойно, но при 2:2 Гофен направи два поредни пробива, които му бяха достатъчни, за да изравни резултата в сетовете.

В решителната трета част нещата се развиха по обратния начин. Испанецът поведе с 5:1 и макар че допусна връщане на единия пробив, все пак се оказа победител в мача с 6:3.