Безпогрешен Дортмунд дръпна с 3 точки на преследвачите (видео)

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд дръпна с 3 точки пред Байерн Мюнхен и Шалке 04 на върха в немската Първа Бундеслига, след като снощи "жълто-черните" записаха четвърта поредна победа в първенството. Възпитаниците на треньора Юрген Клоп бяха безпогрешни при гостуването си на Нюрнберг, изковавайки успех с 2:0.

Головете на Себастиян Кел и Лукас Бариос се оказаха достатъчни за шампионите, като по този начин Дортмунд събра актив от 43 точки след 20 изиграни срещи до момента. Байерн и Шалке имат по 40, но и мач по-малко. Днес пред баварците предстои гостуване на Хамбургер, докато Шалке приема Майнц.

Без голове в двете врати премина първата част в Нюрнберг, като развръзката настъпи след почивката. Още в 48' Пишчек бе изведен добре в наказателното поле на домакините, като последният върна към Кел, който от точката на дузпата не сбърка - 0:1.

До края на двубоя качеството на играта не бе сред най-високите, а опитите за изравняване на Нюрнберг удряха на камък. Всичко бе решено 8 минути преди края на редовното време, когато Лукас Бариос удвои и окончателно сломи съпротивата на домакините. Удар на Кагава бе отразен от стража на Нюрнберг, но Бариос бе на точното място и в точното време, за да извърши успешна добавка за крайното 0:2.