Безобразниците от Левски се удавиха в Дунав, Сватбата им свири скандална дузпа

снимка: БГНЕС

Левски продължава да ниже слаби резултати, а хаосът в тима преди Вечното дерби е невъобразим. безобразниците, носещи сини фланелки стигнаха само до 2:2 срещу Дунав и то не в Русе, а на стадион "Лудогорец Арена" в Разград.

Бирсент Карагарен откри за домакините в началото на мача, после Антон Огнянов изравни, а малко преди края на първата част Будинов пак даде преднина за Дунав. В началото на втората част Роман Прохазка направи 2:2 от съмнителна дузпа, която Ивайло Стоянов-Сватбата странно свири в полза на столичани.

Левски намали пасива си спрямо лидера Лудогорец с 1 точка и вече има 45. Дунав пък застана на 5-ата позиция с 32 точки.

Още в първата минута на срещата Бабатунде Адениджи подаде към Антонио Аниете, който бе вдясно и стреля, но прати топката покрай вратата.

Следващата възможност обаче бе за Дунав. Васил Шопов стреля, но Николай Кръстев блесна с добро спасяване.  В 6-ата минута Бранимир Костадинов се опита да се разпише с ефектна задна ножица, но Кръстев бе на място и спаси.

След две минути падна и първият гол в мача. Дунав поведе с 1:0 чрез Бирсент Карагарен, който изненада вратаря и наниза топката с диагонален удар. Самир Аясс видя Карагарен вдясно и той прати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

В 13-ата минута Адениджи центрира отдясно, но Атанас Атанасов успя да стигне до топката преди играч на Левски. Пет минути по-късно Яблонски предприе рисковано действие. Той игра с глава, но това за малко да прати топката в противников играч на линията на наказателното поле.

Отбраната на "сините" се представяше колебливо в първите 20 минути на срещата.

В 28-ата минута Антон Огнянов потърси комбинация с Франсис Нар, но двамата не се разбраха и топката мина покрай вратата. Веднага след това Мехди Бурабия се опита да стреля от близко разстояние, но не овладя добре топката.

Три минути по-късно Антонио Аниете се опита да подаде на Адениджи, който бе пред вратата, но бе притиснат от двама защитници и не успя да отправи добър пас. В 36-ата минута Левски изравни. Антон Огнянов наказа бившите си съотборници. Веселин Минев намери по чудесен начин Огнянов , който се разписа с глава за 1:1.

"Сините" продължиха с атаките и Лукин игра с глава, но прати топката в ръцете на Станислав Антонов.

При следващата атака обаче русенци отново се разписаха и взеха преднината. Мирослав Будинов бе на точното място при пас на Бранимир Костадинов и изненада Кръстев, за да вкара за 2:1.

Последната възможност бе за Левски, но имаше разбъркване в наказателното поле, което не позволи атаката да се развие.

Веднага след почивката Аденижи стреля от далечна дистанция, но бе неточен. Веднага след него Мехди Бурабия пробва от малък ъгъл, но прати топката над вратата.

В 52-ата минута реферът отзъди дузпа в полза на Левски. Олексей Ларин игра с ръка и реферът даде наказателен удар. РоманПрохазка застана зад бялата точка и бе безгрешен за 2:2.

През втората част играчите не предложиха толкова положения и играта се успокои.

В 81-ата минута Бурабия шутира по земята, но Станислав Антонов хвана топката.  След това Атанас Атанасов стреля към вратата на Левски, но бе неточен.

Възможностите и пред двата отбора липсваха, като играчите заложиха на малко по-груба игра.

В крайна сметка до ново попадение така и не се стигна и срещата завърши 2:2.

Наставникът на "сините" Елин Топузаков предприе цели 5 промени в състава в сравнение с този от равенството с Локомотив. За сметка на това пък Веселин Великов замени само един играч.