Безобразен Арсенал отмъкна точка от Юнайтед в края (ВИДЕО)

Арсенал успя да стигне до равенството 1:1 на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед в дербито на 12-я кръг на Висшата лига. Двубоят бе доста скучен, като не предложи почти нищо интересно.

Sporta.bg проследи двубоя на живо - всичко най-интересно може да видите ТУК.

През първото полувреме двата отбора пренесоха битката предимно в средата на терена, където с фалове се накъсваше играта. В 40-ата минута домакините имаха претенция за дузпа, за нарушение срещу Антонио Валенсия, но Андре Маринар подмина ситуацията.

Второто полувреме отново почна доста лежерно и скучно. В 68-ата минута обаче Хуан Мата даде аванс на домакините и с оглед на слабата игра на Арсенал изглеждаше, че то ще бъде достатъчно тртите точки да отидат в актива на Юнайтед.

В 90-ата минута обаче с първия си точен удар Арсенал изравни. Оливие Жиру засече перфектно центриране отдясно от страна на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Арсенал се изкачва временно на третото място с актив от 25 точки, колкото има и вторият Челси. Юнайтед пък остава на 6-ото място с 19 точки.

Битката между мениджърът на Арсенал и Жозе Моуриньо отново остана без победител. Венгер не успя да спре черната си серия срещу Специалния. След 12 мача във Висшата лига балансът е в полза на португалеца - 6 победи и 6 равенства.