Безкомпромисен Лукойл Академик би Черноморец и се класира за полуфиналите

снимка: SPORTA.BG

Тоталният баскетболен доминатор в България Лукойл Академик стигна до нова лесна победа над Черноморец и се класира за полуфиналите в плейофите на българското първенство.

Шампионите постигнаха изключителна лесна победа с 86:68 над Черноморец в Правец и безпроблемно продължават защитата на своята титла. По програма двубоят трябваше да се играе в Бургас, но поради финансовите неуредици в отбора от морето, срещата се изигра отново в залата на Академик.

Самият двубой беше интересен само в първите 12-13 минути. Академик дръпна бързо в резултата с 12:2, но символичните домакини успяха да стигнат до 18:24 в края на частта. Следващата започна с добра игра на бургазлии, но това беше само до 22:24.

След страхотни комбинации между Бруно Шундов и Тодор Стойков разликата стигна 8 точки, а въпреки опитите на Черноморец да настигне своя съперник полувремето дойде при 33:46 за символичните гости.

След почивката бургазлии така и не успяха да стопят разликата, а шампионите бавно и методично натрупаха солиден аванс, който до края така и не се стопи и „студентите" се поздравиха с победата и класирането напред - 68:86.

Изключително комбинативната игра и точната стрелба бяха в основата на успеха за Лукойл. Те завършиха с 34 точни стрелби от 58 опита (59%), както и 11 тройки от 22 опита (50%). Освен в стрелбата от зоната за три точки, голямата разлика дойде и при точките след грешки на противника.

Лукойл вкара цели 28 точки след 18 грешки на своя съперник, докато Черноморец отбеляза едва 11 след 11 грешки на „студентите".

Най-резултатен за шампионите беше Брендън Хийт, който завърши срещата със 17 точки, 4 асистенции и 3 откраднати топки. Бруно Шундов и Андре Оуенс се отчетоха с по 13, а капитанът Тодор Стойков реализира 10.

За гостите Павлович записа дабъл-дабъл с 14 точки и 12 борби, докато най-резултатен беше Деян Дунович със 17 точки.