Безкомпромисен Григор победи Тием и се класира на 1/2 финал в Бризбейн

Ракета номер едно на България Григор Димитров показа уникален тенис и заслужено се класира на полуфиналите на тенис турнира в Бризбейн. Гришо ще спори за място на финала срещу победителя от двойката Рафаел Надал – Милош Раонич.

Родният ас победи австриеца Доминик Тийм с 6:3, 4:6, 6:3 в изключително оспорван мач от 1/4-финалите, решен от едва четири пробива. С успеха Димитров си взе реванш за загубата през миналата година в Акапулко с 5:7, 2:6 в единствения мач между тях.

Битката с четвъртия поставен започна много трудно за Гришо. Той имаше проблеми със сервиса още в първия гейм и след два спасени берйкпойнта поведе с 1:0. Хасковлията се възползва от играта си и веднага проби Тием за 2:0. След равностойна игра се стигна до 5:3 за Димитров. На неговия сервис за приключване на сета оабче Тием показа зъби и след около 7 минути игра при равенство (40:40) и предимства и за двата, Гришо затвори за 6:3.

Димитров и Тием не намалиха темпото и във втория сет двамата играеха гейм за гейм. Гришо успя да спаси на два пъти пробив в полза на съперника, но в края не успя и допусна да загуби сета с 4:6.

Хасковлията не се отказа да напада и в решаващия сет направо размаза своя съперник. Тием нямаше отговор на мощните удари на Димитров, което доведе и до победата на родния тенисист.

Миналата година Димитров отпадна на 1/4 финала от Роджър Федерер.