Безгрешен Атлетико се долепи до Барса

Отборът на Атлетико Мадрид продължава без грешка в испанската Ла Лига, след като тази вечер „дюшекчиите" спечелиха с 2:0 гостуването си на Реал Валядолид в среща от 5-ия кръг на първенството.

Раул Гарсия и Диего Коща бяха точни за столичани след почивката, като по този начин воденият от Чоло Симеоне състав записа пети успех от пет изиграни срещи до момента. И двете асистенции пък бяха дело на младия Коке, който записа отличен мач с червено-бялата фланелка.

Така Атлетико се изравнява по брой точки с лидера и шампион Барселона, който по-рано днес разгроми с 4:0 Райо Вайекано в друга среща от петия кръг. Валядолид от своя страна остава на 11-а позиция с 4 спечелени точки до момента.

Във вторник Атлетико Мадрид приема Осасуна на своя „Висенте Калдерон", докато Барселона ще премери сили с участника в Шампионската Реал Сосиедад у дома. Валядолид ще гостува на Леванте.

Първата част на „Естадио Мунисипал" не предложи попадения, но през втората част носителят на Кралската купа вдигна оборотите и стигна до крайната си цел в мача.

Още в 56' Атлетико най-сетне превзе вратата на домакините, а точен за 0:1 бе Раул Гарсия. Халфът получи отлична асистенция от Коке и преодоля Диего Мариньо.

Двадесет минути преди края Коке записа и втората си асистенция в мача, като този път младият халф подаде на новия лидер на „дюшекчиите" Диего Коща. Бразилецът показа бърза крачка и напредна с топката, преди да покачи на крайното 0:2 в полза на Атлетико.