Без Веско Минев Анталияспор тресна Фенербахче насред Истанбул

Българският защитник Веселин Минев не беше в групата за мача на Анталияспор срещу Фенербахче заради лека мускулна травма.

Анталияспор обаче продължава с перфектното си представяне и срази "фенерите" с 3:1 като гост и с 18 точки поделя 1-ото място с Галатасарай след 9 изиграни кръга в турската Суперлига, посочва БТА.

Ламир Диара вкара два бързи гола до почивката- в 41-ата и в 45-ата минута, и даде аванс на отбора от курортния град.

Четири минути след началото на втората част Муса Соу върна един гол, след като Дирк Кайт му свали топката с глава. Десният бек на Анталияспор Дениз Баръш обаче довърши домакините с трето попадение в 80-ата минута.

Резултатът напълно отговаря на показаното на терена, където гостите бяха много по-добрия отбор. Още два гола пропусна да вкара бразилецът Тита, а накрая с попадението се размина и Йомер Шишманоглу.

Фенербахче е на 8-о място с 13 точки, колкото имат още Касъмпаша, Бурсаспор и Трабзонспор.