Без Торес Атлетико укроти Леванте (ВИДЕО)

Без помощта на новото си попълнение Фернандо Торес испанският шампион Атлетико (Мадрид) започна с победа новата 2015-та година, надвивайки с 3:1 като домакин на „Висенте Калдерон“ Леванте в първи мач от 17-ия кръг на Примера дивисион.

Победата изравни „дюшекчиите“ във временното класиране с втория в таблицата Барселона, като и двата тима имат по 38 точки (1 по-малко от лидера Реал Мадрид), но каталунците са с мач по-малко, а „белия балет“ - с два.

Барселона гостува в неделя от 22 часа на Реал Сосиедад, а от 18 същия ден е дербито Валенсия – Реал Мадрид. Леванте е на 15-то място с 15 точки.

Още преди началото на срещата старши-треньорът на домакините Диего Симеоне бе уверил, че новопривлеченият под наем от Милан Фернандо Торес няма да направи дебюта си точно срещу Леванте.

Симеоне посочи, че ще разчита в атака на Антоан Гризман за партньор на Марио Манджукич и френският национал напълно оправда доверието на наставника си. В 18-ата минута Гризман изпревари вратаря на гостите и с глава от около пет метра откри резултата, възползвайки се от отлично центриране отляво на Гийерме Сикейра.

Франсиско Хуанфран получи топката на десния фланг от Коке в 47-ата минута и центрира в наказателното поле на Леванте, след като се справи с левия бек Карабелас. Манджукич се извиси пред малкия пенал и с глава преодоля вратаря Марино, но топката се отби от страничния стълб. Тя обаче остана в игра и при добавката също с глава Гризман я насочи в опразнената врата, като стражът на гостите не можа да я избие преди да е преминала с пълния си обем голлинията – 2:0.

Набил Ел Жар намали на 2:1 в 62-ата минута и върна интригата в срещата, но домакините реално не изпуснаха контрола над събитията.

Както се случва често в последните два сезона, Диего Годин се оказа сериозно оръжие на Атлетико при центрирания в наказателното поле. Корнер вдясно от вратата на Леванте в 82-ата минута бе изпълнен късо с подаване назад към Тиаго, който сервира кълбото в пеналтерията и този път Годин с глава порази мрежата на гостите за крайното 3:1.

Гризман вече има три гола с глава в Примера дивисион и се изравнява на първото място по този показател с Манджукич, Тиаго, Кристиано Роналдо и Стефан М'Биа. Френският национал наниза хеттрик след почивката при впечатляващия разгром с 4:1 като гост на Атлетик (Билбао) в последен мач за 2014-та година за „дюшекчиите“. Гризман има общо 8 гола от началото на сезона и изпревари Манджукич като топ реализатор на тима в Ла Лига.