Без победа за българите в 3-ия предварителен кръг на ШЛ

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите с български представители останаха без победа в първите мачове от третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол.

Румънският Васлуй с национала Живко Миланов в състава си завърши 1:1 като гост на турския гранд Фенербахче.

Миланов игра цял мач, а отборът му изпусна победата в края, информира БТА. Ливиу Антал изведе Васлуй напред в 75-ата минута, но в последната минута Бекир Иртегюн изравни с глава след центиране от дясно на Алекс.

Хърватският първенец Динамо Загреб, който отстрани драматично Лудогорец във втория квалификационен кръг, записа успех с 1:0 като гост на Шериф Тираспол.

Черногорецът Фатос Бекирай вкара единственото попадение след извеждащо подаване на капитана Милан Бадел в 14-ата минута. За молдовците пази българският вратар Владислав Стоянов, който нямаше вина за гола.

Българският защитник Иван Иванов игра цял мач при загубата на Партизан с 0:1 от АЕЛ Лимасол. Кипърците стигнаха до минималния успех с попадение на Диджили Вуо в 13-ата минута. Нападателят от Кот Д'Ивоар се разписа след груба грешка в отбрана на Никола Аксентиевич.