Без Ники Михайлов Твенте направи равен с Ваалвийк

снимка: Guliver/Getty Images

Твенте завърши 1:1 с Ваалвийк в мач плейоф за участие в квалификациите за Лига Европа. Българският национален вратар Николай Михайлов не излезе на терена със съотборниците си поради здравословни проблеми и остана в Еншеде, за да се възстановява.

В 14-ата минута Дъглас даде преднина на Твенте, след като преодоля вратаря на домакините. В последвалите минути Фер и Чадли пропуснаха да затвърдят преднината за гостите. В 25-ата минута при атака на Ваалвийк, Тиендали направи нарушение в наказателното поле, заради което съдията посочи бялата точка. Домакините бяха точни и изравниха резултата.

До края на полувремето Шадли имаше възможност на няколко пъти да отбележи, но двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:1. През второто полувреме двата тима не реализираха голови положения и така не успяха да си отбележат гол. Следващия мач между Твенте и Ваалвийк е в неделя 13.05.2012 на Де Гролш Весте.

В другата среща от снощи НЕК Неймеген се наложи с 3:2 над Витес (Арнхем). Изиграха се и първите срещи от 2-ия кръг на плейофите за попълване на Ередивизие.

Два от мачовете завършиха без голове- Ден Бош не успя да преодолее у дома Де Граафшап, а Камбуур (Льоварден) се примири с 0:0 на собствен терен с Венло. Минимални победи постигнаха Вилем II и Хелмонд Спорт. Вилем II се справи с 2:1 със Спарта (Ротердам), а Хелмонд Спорт надви с 1:0 у дома ФК Айндховен.