Без наказания Манолев ПСВ не сбърка с Де Граафшап

Отборът на ПСВ Айндховен се изкачи поне временно на втора позиция в холандската Ередивизи, след като тази вечер "филипсите" постигнаха успех с 3:1 при гостуването си на Де Граафшап в мач от 13-ия кръг на първенството.

Българският национал Станислав Манолев не взе участие в двубоя поради наказание, но и без него ПСВ достигна до трите точки.

Двата тима си размениха по едно попадение през първите 45 минути, след като първо Тим Матавз изведе ПСВ напред в 11', а Ел Хаснауи изравни след още толкова.

Развръзката в мача настъпи през втората част, когато грандът от Айндховен взе своето. С главна роля за успеха бе Джеорджиньо Вайналдум, който бе точен на два пъти в 54' и 84'.

По този начин ПСВ събра актив от 28 точки, изоставайки на 3 от лидера АЗ Алкмаар, който е и с мач по-малко. С мач по-малко и 25 пункта е и третият Твенте на Николай Михайлов, гостуващ също тази вечер на Хераклес.