Без изненади в 5-ия кръг на волейболната Суперлига

снимка: Булфото

Очаквани резултати се получиха в днешните мачове от 5-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже, след като в ранния двубой ЦСКА се наложи трудно като домакин на Нефтохимик 2010 с 3:2 гейма.

 

В срещите от 18:00 часа почти нямаше интрига и само един мач приключи след четири гейма - Черно море БАСК не успя да запише втора поредна победа и отстъпи с 1:3 от Марек Юнион-Ивкони с 1:3. В отделните части гостите спечелиха след 25:23, 25:19, 24:26 и 25:16, като вече имат 11 точки и се нареждат на трето място в класирането с мач повече от Левски Волей. Варненци остават на 9-та позиция с актив от 4 пункта.

 

Монтана не срещна никакви проблеми срещу аутсайдера Ботев и го срази с 3:0 гейма за отрицателно време - 25:16, 25:12 и 25:17. Така домакините вече са 5-ти в таблицата с актив от 9 точки, а тимът от Луковит е закотвен на дъното без актив.

 

Арда се възползва от изтощението на КВК Габрово и се наложи категорично с 3:0 след 25:19, 25:23 и 25:17. Габровци преди три дни бяха играли тежът петгеймов отложен двубой от втория кръг срещу ЦСКА, който загубиха, като сега не демонстрираха никакви достойства и логично отстъпиха. Те имат 4 точки и са на 10-то място в класирането, а Арда е седми с 9 пункта.

 

Славия ще нощува на 6-та позиция в подреждането, след като спечели 3 точки срещу Виктория Волей и вече има 9 в актива си. „Белите" се наложиха с 25:16, 25:22 и 25:15 за победата си, а гостите имат само 1 пункт и са предпоследни. Младежкият национал Венцислав Рагин бе най-полезен за победителите с 16 точки, пет от които след блокада.