Без Иван Иванов, Партизан разгроми Хайдук (Кула)

снимка: partizan.rs

Шампионът Партизан разгроми Хайдук (Кула) с 5:2 в мач от петия кръг на сръбското футболно първенство и излезе начело в класирането, информира БТА. Българският национал Иван Иванов не игра за тима на домакините.

Партизан водеше с 5:0 след час игра. Ковачевич от Хайдук си вкара автогол в 33-ата минута, а Неманя Томич удвои в 37-ата. В началото на втората част Милош Йоич направи 3:0, а след това точни бяха Александър Митрович и Стефан Шчепович.

В 51-ата минута Секулич намали резултата. В 74-та минута вратарят на Партизан Никола Петрович получи червен картон и на вратата на тима застана Шчепович, тъй като домакините бяха извършили трите си смени. Той обаче не успя да спаси дузпата на Веселинович, с която бе оформен крайният резултат - 5:2.

Партизан е лидер в класирането с 12 точки, пред Цървена звезда с 11 точки и Войводина с 10 точки и мач по-малко.