Без Дирк Новицки Далас загуби от Барселона в контрола

Заради подуто дясно коляно германската звезда Дирк Новицки не взе участие в контролната среща на Далас Маверикс с Барселона, която европейският клуб спечели с 99:85.

Пийт Майкъл и Хуан Карлос Наваро вкараха по 19 точки за Барселона, като до почивката авансът на домакините беше едва 2 точки. Със силна трета част, която спечелиха с 32:16, 17-кратните първенци на Испания поведоха с 18 точки в началото на четвъртата.

За гостите от Далас центърът Крис Камън вкара 15 точки, Дарън Голисън добави 14, а ветеранът Елтън Бранд завърши с 10.

"Миналата година пак имах проблеми с коляното и те дойдоха от неправилното ми възстановяване. Исках да играя, но реално нямаше как", обясни Новицки пред журналистите след края на мача. "Контролите не са място, в което трябва да рискуваш болното коляно".

Първата среща от европейското турне на Маверикс беше в Берлин срещу местния Алба, а американците спечелиха с 89:84, припомня БТА.

След мача в каталунската столица Далас се прибира у дома и на 15-и този месец посреща в нова проверка Хюстън Рокетс, а на 30-и стартира новия сезон срещу Лос Анджелис Лейкърс.