Без дерби между Казийски и Соколов за Купата на Италия

снимка: fivb.org

Българските фенове няма да имат възможността да видят Матей Казийски и Цветан Соколов един срещу друг на волейболното игрище, след като Тренто стигна полуфиналите за Купата на Италия, но Кунео отпадна изненадващо на четвъртфиналната фаза.

Носителят на трофея се справи сравнително лесно със Сър Сейфти (Перуджа) у дома, побеждавайки с 3:1 гейма. Първите два бяха спечеление на 16 и 18, което доведе до отпускане в редиците на Радостин Стойчев.

Третата част беше загубена с 21:25, но след това Тренто показа класата си и набързо натупа своя съперник с 25:17, грабвайки напълно заслужена победа.

Капитанът Матей Казийско отново беше на добро ниво за своя тим, като завърши трети по резултатност с 14 точки - 1 блок, 2 аса, 46% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане (19% перфектно).

Бре Банка Ланути (Кунео) обаче загуби с категоричното 0:3 (22:25, 31:33, 20:25) от Тонно Калипо (Вибо Валентия) като гост и отпаднаха още на четвъртфиналите на турнира, като това предотврати чакания от българските фенове полуфинал между Матей и Цецо.

Соколов изигра най-слабия си мач до момента, като се отчете само с 6 точки (1 блок) и беше едва 26% ефективен в атака, което доведе до неговата смяна с Антонов, който вкара 10 до края на срещата.

Така на 29-и декември ще гледаме само Матей Казийски, който ще поведе своите именно срещу Вибо Валентия, като ще може да отмъсти за отпадането на доскорошния си съотборник. Срещата е от 17:00 часа, а два часа и половина по-късно е другият полуфинал между Мачерата и Модена.