Без Божинов Лече отстъпи на Парма

снимка: Guliver/Getty Images

Валери Божинов изгледа от резервната скамейка загубата на Лече с 1:2 на стадион „Виа дел Маре" от Парма в мач от неделната програма на 35-ия кръг в Серия А.

Загубата попречи на домакините да излязат от зоната на изпадащите, след като в ранната среща от деня Дженоа бе победен с 3:2 от Болоня.

Лече остава на 18-то място с 35 пункта, като тимът от Генуа има 36 и се намира на спасителната 17-та позиция. Парма пък заема 9-то място в класирането с 47 точки и със сигурност ще запази елитния си статут за следващия сезон.

Себастиан Джовинко откри резултата в полза на „дуковете" в 67-ата минута, а Габриел Палета затвърди успеха на гостите в 78-ата. Ненад Томович върна едно попадение за Лече в 83-ата, но въпреки че търсеха изравняване в края, домакините не бяха подсилени от Валери Божинов.

Андреа Еспозито пък получи втори жълт картон в 91-ата минута и остави отбора си да доиграе срещата в намален състав.

Аталанта подчини Фиорентина с 2:0 на свой терен и също запази със сигурност мястото си в Серия А за следващия сезон. Херман Денис в 11-ата и Джакомо Бонавентура в 51-ата се разписаха за бергамаските, които вече имат 46 точки на 10-ата позиция в класирането.

Фиорентина остава с 41 пункта на 16-то място и има 6 точки аванс спрямо Лече, който е под чертата на изпадащите.