Без Бербатов Монако не можа да бие Реймс

Кратка радост за Бербатов и Монако
снимка: asm-fc.com

Без контузения Димитър Бербатов в състава си Монако направи равенство 1:1 у дома срещу Реймс в първи двубой от 12-ия кръг във френското първенство.

В 20-ата минута Елдерсон с удар от наказателното поле откри резултата в полза на монегаските, възползвайки се от асистенция на Бернардо Силва. Домакините пропуснаха да вкарат втори гол и в 80-ата минута Бенджамин Муканджо изравни с техничен удар след бърза контраатака на Реймс.

Монако няма да може да разчита на Димитър Бербатов за още около две седмици. В момента отборът се намира на седмо място в Лига 1 с актив от 18 точки.

В средата на следващата седмица монегаските играят като гости срещу португалския Бенфика в груповата фаза на Шампионска лига.

Реймс заема 12-о място в класирането с актив от 15 точки. По-късно днес шампионът Пари Сен Жермен гостува на Лориен.