Бейл плени "Бернабеу" с първия си хеттрик за Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид продължава да побеждава убедително и без голямата си звезда Кристиано Роналдо, след като днес „кралския клуб“ постигна разгромен успех с 4:0 над гостуващия Валядолид в среща от 15-ия кръг на Примера.

Най-скъпият футболист в историята Гарет Бейл реализира първия си хеттрик за тима, докато едно попадение добави и Карим Бензема.

Така Реал Мадрид събра актив от 37 точки, доближавайки се на само три от лидерите Барселона и Атлетико. Каталунците обаче все още не са изиграли своя мач срещу Атлетик Билбао утре вечер. Валядолид пък запазва мястото си сред последните отбори в първенството.

Карло Анчелоти постави Карим Бензема на върха на атаката, докато Гарет Бейл, Иско и Анхел ди Мария действаха от втора позиция. Лука Модрич и Шаби Алонсо отново стартираха като двойка вътрешни халфове, а Марсело, Серхио Рамос, Пепе и Дани Карвахал започнаха пред Диего Лопес в отбрана.

Хуан Игнасио Мартино заложи на по-наситена халфова линия, като атаката на Валядолид бе оглавена от Хави Гера. Даниел Ларсон и Закария Бергдих трябваше да действат по двата фланга на гостите.

Двубоят на „Сантяго Бернабеу“ очаквано стартира с натиск на „белите“, които започнаха да търсят първи гол в мрежата на Диего Мариньо.

Още в 6' трибуните бяха изправени на крака, след като Анхел ди Мария нацели напречната греда с бомбен изстрел. Пет минути по-късно Иско и Шаби Алонсо разиграха на двойно, но последвалото центриране бе засечено в аут от капитана Серхио Рамос. В 13' последва ново центриране, но Карим Бензема не успя да оползотвори точното подаване на Ди Мария.

4048789

Реал Мадрид продължи да натиска, търсейки първи гол в срещата. В 28' Лука Модрич пусна пас към Бензема, но и този път френският национал не бе ефективен. До откриване на резултата все пак се стигна в 33', не и без помощта на Диего Мариньо. Стражът на Валядолид се намеси лошо при опит за центриране на Ди Мария, боксирайки топката право върху главата на Гарет Бейл. Уелсецът нямаше как да сбърка, лесно намирайки мрежата за 1:0.

Три минути по-късно „кралския клуб“ успя и да удвои преднината си. Авторът на първия гол Гарет Бейл асистира за втория, а от третия опит Бензема намери мрежата зад Мариньо, бележейки с глава за 2:0.

4048788

И след почивката „белите“ продължиха да контролират случващото се на терена, не давайки каквито и да е шансове за изненада от страна на гостите.

Логичното се случи в 62', когато мадридчани вкараха и трети гол в сблъсъка. Опит за центриране на Марсело бе пресечен от бранител на Валядолид, който обаче изпрати топката право в краката на Гарет Бейл. Уелсецът стреля от чиста позиция и очаквано реализира за 3:0.

4048790

В 74' Карло Анчелоти извърши двойна смяна, а младите Хесе и Алваро Мората заеха местата на Бензема и Ди Мария.

До края на срещата налице вече стояха само два въпроса - с колко ще победят домакините и ще запише ли Гарет Бейл първия си хеттрик за Реал Мадрид? Вторият въпрос намери положителен отговор, а в заключителните минути британецът реализира и третия си гол в мача. Бейл получи асистенция от Марсело и от лесна ситуация чукна кълбото в мрежата за крайното 4:0.