Бейл отново спаси своите, този път срещу бившия си тим

Тотнъм постигна трудна победа с 1:0 у дома срещу Саутхямптън в 36-ия кръг на първенството на Англия.

Точен за столичани в 86-ата минута беше Гарет Бейл, който по-рано през седмицата спечели наградата за играч на сезона във Висшата лига.

Головият удар на Бейл беше единствният точен в рамките на вратата на гостите за целия двубой. Четири минути преди края на редовното време уелският национал пое топката отдясно, навлезе навътре и с точен шут в долния ъгъл донесе важните три точки за столичани срещу бившия си клуб.

Преди това гостите се защитаваха умело и не дадоха възможности на Тотнъм да създаде голови ситуации пред вратаря Артур Боруц.

След тази победа столичани имат 65 точки на четвърто място в класирането. Саутхямптън все още не може да бъде сигурен за мястото си в елита догодина. Тимът от южния бряг има актив от 39 точки на 14-а позиция.