Бетис все по-далеч от спасението

Нападателят Фабиан Ореяна вкара два гола за отбора на  Селта Виго, който се наложи с 4:2 над последния в генералното  класиране Реал Бетис и се отдалечи на три точки от зоната на  изпадащите в Примера дивисион.

Воден от новия си старши треньор Габриел Калдерон, Бетис  продължи да допуска елементарни грешки в защитата си и логично  отстъпи на по-класния си съперник.

Рубен Кастро все пак откри за гостите в 17-та минута, но Селта изравни само пет минути  по-късно, когато Ореяна засече с глава центриране на Рафиня.

Домакините поведоха в самия край на полувремето чрез Чарлс,  който подаде за попадението на Ореяна за 3:1 през второто  полувреме.

Последния гол за Селта вкара Нолито, а Кастро се  разписа за втори път в полза на Бетис, оформяйки крайното 4:2 в  петъчната среща.

След първия мач от 21-ия кръг на Примера дивисион, Бетис е на  дъното на класирането и е почти сигурен изпадащ. Селта пък е на  13-о място.