Бетис уби мечтите на Барса за титла! Съдиите с уникална грешка (ВИДЕО)

Бетис изненадващо подля вода на Барселона и взе точка след 1:1. Всъщност каталунците трябва да са щастливи, че не паднаха, защото изравнителният гол за тях пад в 90-ата минута, а на 2 пъти и гредите им бяха в помощ. Съдиите пък не зачетоха попадение на Барса, макар че топката премина голлинията малко преди края на двубия в Севиля.

Домакините бяха излезли напред в резултата след гол на Алекс Алегрия в 71-та минута, преди Луис Суарес да донесе точката след добро извеждащо подсаване на Меси. В 78-ата минута дойде най-скандалният момент в срещата, когато реферът не зачете кристален гол на Меси. Ударът на аржентинеца беше изчистен от Манди, но повторенията показаха, че топката е далеч зад нея.

В крайна сметка каталунците не се предадоха и Суарес изравни в края. С това равенство Барселона се изкачи на второ място в класирането с 42 точки, колкото има и Севиля. Андалусийци обаче са с мач по-малко. Реал Мадрид е на върха с 43 точки, но и с два мача по-малко. Бетис е 13-ти с 23 т.