Бетис отупа здраво Гранада

Рубен Кастро вкара два гола и асистира за трети при победата на Бетис с 5:1 над домакина Гранада в изтеглен мач от 30-ия кръг на испанското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Пепе Мел се изкачиха на шеста позиция с 47 точки. Гранада пък записа седми пореден мач без победа в Примера дивисион и остана на 16-а позиция с 28 точки, само на 4 точки над зоната на изпадащите.

Гостите решиха всичко с три бързи гола към края на първото полувреме. Кастро откри резултата след половин час игра след подаване на Алваро Вадийо. Две минути по-късно отново той се разписа с добавка отблизо, след като удар на Дорлан Пабон се отби от напречната греда. След още две минути Бетис поведе с 3:0, след като Иниго Лопес отклони топката в собствената си врата и си отбеляза автогол.

След почивката Кастро асистира за четвъртото попадение на Пабон в 53-ата минута. Карлос Аранда вкара почетното попадение за Гранада в 72-ата минута, но всички надежди на домакините рухнаха седем минути по-късно, когато левият бранител Гилерме Сикейра получи втори жълт и червен картон.

С човек повече Бетис стигна и до пето попадение след самостоятелна акция и точен удар на Анхел Лопес в 85-ата минута.