Бетис излезе на 4-о място в Примера след успех над Леванте

Рубен Кастро вкара един гол и подаде за още един за успеха на Бетис, който се наложи с 2:0 над Леванте.

След тази победа "зелено-белите" събраха 34 точки и се изкачиха поне временно на 4-о място в класирането на Примера Дивисион, докато Леванте има 30 и се нарежда на 8-а позиция.

Още в 7-ата минута Кастро подаде на Хоел Кямблъл за 1:0. Попадението дойде след перфектно организирана контраатака, подхваната от изпълнение на корнер в другия край на терена.

Роденият на Канарските острови нападател удвои аванса на домакините в 63-ата минута. Кастро се разписа веднага, след като влезе в наказателното поле и с нисък удар прати топката до близката греда.

След срещата харизматичният старши треньор на домакините Пепе Мел обяви, че целта му е да заведе Бетис в европейските клубни турнири, където е играл за последно през сезона 2005/2006.