Бетис би слаба Валенсия, Малага с грешна стъпка срещу Еспаньол

Малага запазва 3-ата си позиция в испанската Примера дивисион след нулево равенство като гост на Еспаньол в среща от 9-ия кръг.

В другата ранна среща от днес Бетис се наложи с минималното 1:0 над отбора на Валенсия и се изкачи на 4-а позиция преди останалите срещи.

Малага беше по-добрият отбор през първата част на стадиона Корнела Ел Прат, а защитникът Мартин Демикелис на два пъти беше близо до гол след удари с глава.

През второто полувреме намиращият се в зоната на изпадащите Еспаньол опита да застраши вратата на Малага, пазена от най-добрата защита в Лигата, допуснала едва пет гола. За играта им в отбрана говори достатъчно красноречиво и това, че те са със суха мрежа и в трите си мача в Шампионската лига.

Иначе треньорът на гостите Мануел Пелегрини даде почивка на доста от основните футболисти, които победиха Милан през седмицата.

Бетис се наложи с 1:0 над Валенсия с гол на Салва Севия в 9-ата минута. Той се разписа от воле, въпреки че вратарят Диего Алвеш отби топката, но въпреки това тя спря в мрежата му.

След почивката гостите от Валенсия натиснаха по-сериозно и опитаха да стигнат поне до равенство. Вратарят на бяло-зелените Адриан Кастийо обаче направи страхотен мач, включително и невероятно спасяване на удар на Роберто Солдадо три минути преди края на редовните 90 минути. По този начин Бетис записа своята 5-а победа в 9 мача, която им събра 16 точки.