Берое затвърди добрата си форма и засили Монтана към Б група

Отборът на Берое (Стара Загора) се наложи над Монтана с 3:1 като гост в мач от 22-ия кръг в NEWS7 футболно първенство и затвърди отличната форма, в която се намира. Головете за победителите вкараха Амир Саюд, Дончо Атанасов и Давид Каядо, а за домакините се разписа Владислав Златинов.

Победата на стадион „Огоста" доближи заралии на точка от Славия във временното класиране преди сблъсъка между двата тима на полуфинал в турнира за Купата на България. Берое има 28 точки и е девети в таблицата, а „белите" са 8-и с 29, след като днес победиха Литекс с 2:1 на „Овча Купел".

Домакините от Монтана, който преди 3 кръга шокираха Левски на „Герена" (0:0) остават последни в класирането с 13 точки, а тройката на изпадащите допълват Етър (Велико Търново) с 16 и Миньор (Перник) - със 17 т. Над чертата са Локомотив (София) и Черно Море (Варна) с по 20 пункта, Ботев (Враца) е 11-и с 21, а Пирин (Гоце Делчев) с 24.

Берое наложи волята си в двубоя и рано, рано реши нещата в своя полза. Гостите от Стара Загора успяха да поведат още в 9-ата минута след гол на алжиреца Амир Саюд - 0:1.

Само 5 минути по-късно капитанът Дончо Атанасов с глава разстреля Христо Иванов за 0:2 и успокои тима на Петър Хубчев, че ще вземе победата в Монтана.

Берое беше по-добрият отбор и в началото на втората част и авторът на първия гол - Амир Саюд - изведе Давид Каядо от ляво по атаката на гостите и португалецът направи резултата класически - 0:3 в 52-ата минута.

Силите на Монтана не стигнаха за повече от почетно попадение. Около 1500-е зрители на „Огоста" бяха зарадвани в 61', когато Владислав Златинов стреля от пряк свободен удар и отбеляза в горния десен ъгъл на вратата на Караджов за 1:3.

До края нов гол не падна и Берое взе трите точки, които ги залепиха за Славия. Гостите от Стара Загора са девети, докато загубата остави симпатичния отбор на Монтана на дъното във временното класиране и постави под сериозна въпросителна шансовете на домакините да запазят елитния си статут.

В следващия, 23-и кръг на NEWS7 футболно първенство Берое приема Черно Море, а Монтана ще има тежка визита в Гоце Делчев срещу местния Пирин.

Преди това старозагорският тим ще гостува на Славия на „Овча Купел" в първи мач от полуфиналния сблъсък за Купата на България. В сряда Левски приема Локо (София) в другия мач от същия турнир.