Берое загуби от Александрия, Макриев с гол за украинците

Берое загуби с 1:2 от Александрия (Украйна) в последната си контролна среща по време на лагера в турския курорт Анталия, предаде БТА.

Попадението за "зелено-белите" в мача вкара Антонио Ливраменто в началото на двубоя. За украинците се разписа българинът Димитър Макриев в 43-ата минута, а в 66-ата Денис Ковбас вкара от пряк свободен удар.

В 14-ата минута резултатът беше открит. Искрен Писаров задържа топката между четирима по лявото крило, подаде към Георги Андонов, той центрира и с глава Ливраменто се разписа за 1:0 в полза на Берое.

Резултатът бе изравнен в 43-ата минута когато Слави Жеков сгреши в средата на терена и топката му бе отнета. След извеждащо подаване Димитър Макриев остана сам срещу Ивайло Иванов и се разписа с премерен шут в долния десен ъгъл на вратата.

В 66-ата минута резултатът стана 2:1 в полза на украинците. Ковбас реализира победното попадение след изпълнение на пряк свободен удар от дъгата пред наказателното поле.

В състава на Александрия титуляри бяха българите Виктор Генев и Димитър Макриев.

Следващата контрола на Берое е на 18 февруари в Стара Загора срещу Нефтохимик. По-късно днес "зелено-белите" ще се завърнат в България, където ще продължи подготовката на тима.

Берое: Ивайло Иванов (46-Теодор Скочрев), Владислав Ямуков (46-Здравко Илиев), Мирослав Енчев (46-Веселин Пенев), Димитър Везалов, Дюдоне Овона (65-Мирослав Енчев), Стефан Велев (46-Елиаш Алвеш да Силва), Слави Жеков (46-Милен Танев), Искрен Писаров (46-Атанас Чепилов), Антонио Ливраменто (46-Рангел Абушев), Давид Каядо (46-Иван Горанов), Георги Андонов (71-Стефан Велев).