Берое яде бой във Варна навръх 100-годишния си юбилей, именникът Жоро Илиев ги наказа

Черно море развали до голяма степен 100-годишния юбилей на Берое. Варненци треснаха с 1:0 на "Тича" заралии с гол на именника Жоро Илиев.

Sporta.bg проследи срещата в Морската столица на живо, а всички интересни ситуации в нервния сблъсък можете да прочетете по-долу в материала.

Единтвеното попадение падна в 21-ата минута, когато опитният Георги Илиев запази концентрация и прато топката в мрежата на гостите.

През първата част играчите бяха затруднени от проливения дъжд, изсипващ се над Варна.

неадекватен през целия мач бе съдията Стефан Павлов. Той на няколко пъти ощети сериозно Берое. Гостите имаха основателни претенции за дузпи, които обаче не бяха отсъдени.

Реферът постоянно накъсваше играта с фаулове, които изнервиха малкото зрители на стадиона.

Берое имаше няколко изгодни ситуации през първото полувреме, но не се възползва. През втората част заралии бяха много слаби и логично загубиха.

Домакините от своя страна залагаха на здрави единоборства и безадресни изсипвания на топката. Все пак Черно море демонстрира повече желание за победа.

След този успех варненци вече се намират на 5-о място в класирането. Те изпревариха Локо (Пд), но "смърфовете" утре могат да се върнат на тази позиция, ако бият Лудогорец на "Лаута".

Берое пък е на 3-а позиция и ще трепери до края за мястото си в евротурнирите, което е тяхната цел. Славия утре може да се приближи максимално до тях, защото приема Ботев в София. Към момента Берое е с 44 точки, а "белите" са с актив от 40 пункта.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Черно море и Берое ще открият 32-ия кръг в А група в двубой от 15.30 часа на стадион "Тича". Sporta.bg ще следи срещата в Морската столица на живо за своите читатели.

Берое почна по активно срещата. Топката постоянно бива изритвана, защото е невъзможно да се движи по тревата, която е буквално напоена от дъжда, който образува огромни локвени участъци.

- 5-а минута: първи удобен шанс за гостите да открият резултата, но Спас Делев се засуети и се стигна само до корнер за заралии.

Определено Берое овладя инициативата в първите 10 минути.

10-а минута: Страхотен шанс за гол на Берое. След него гостите имат основателни претенции за дузпа. Спас Делев бе фаулиран в наказателното поле от вратаря Георги Китанов, но съдията Стефан Павлов е неадекватен и странно не посочи бялата точка. Веднага след положението играчите на Берое наобиколиха рефера.

Домакините съумяха постепенно да се успокоят и започнаха да си подават топката по-продължително. Това обаче не води до опасни ситуации за гостите.

21-а минута:ГОООООООЛ за Черно море. Ветеранът Георги Илиев вкара за домакините при първия точен удар на "моряците" в двубоя. По този начин лидерът на варненци си направи чудесен подарък за имения ден, който има днес.

Варненци получиха импулс, след като поведоха и като по чудо не забиха второ попадение. Черно море се окопити, а беройци са стъписани.

30-а минута: Сериозно разбъркване в наказателното поле на Берое след корнер. В крайна сметка тимът от Стара Загора оцеля.

Дъждът спря и играчите ще могат по-спокойно да опитат да демонстрират своите качества.

В последните 15 минути от първото полувреме играта се водеше в центъра на терена и изобилстваше от неточни пасове. Мачът е изключително нервен и съдията често свири фаулове.

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

Второто полувреме стартира с натиск на домакините, който обаче е безрезултатен

54-a минута: Поредна спорна ситуация в наказателното поле на Черно море. Спас Делев полудя, след като според него Мамуто Кулибали го е фаулирал. Вместо това - реферът Стефан Павлов отсъди фаул в атака на Делев, който е крайно изнервен и си изпроси жълт картон заради невъздържан протест.

Много слаб и скучен мач. Двата тима са се захапали в здрава, но некачествена битка, която никак не се харесва на малкото публика на стадиона.

67-а минута: Поредно ощетяване от страна на рефера Стефан Павлов и помощниците му спрямо Берое. Иво Иванов се измъкна от защитата на Черно море, но бе спрян с несъществуваща засада.

КРАЙ НА МАЧА - 1:0 за Черно море

В последните минути гостите натиснаха, но стигнаха само до няколко корнера.

Берое така и не успя да даде адекватен отговор на мъжката игра на Черно море. Така, навръх 100-годишнината си, преглътнаха горчив хап във Варна и в следващите дни едва ли ще им е да празненства.

Преди мача!

Гостите от града на липите и правите улици ще се опитат да грабнат 3 точки, които окончателно ще разплетат възела около 3-ата позиция в елита и ще дадат на заралии квота за евротурнирите. От своя страна "моряците" се борят със зъби и нокти за 5-ото място и евентуален успех днес ще ги изкачи на въпросното стъпало.

Мачът е по-специален за Берое и заради факта, че точно днес клубът навършва 100 години. Празненствата в Стара Загора ще продължат дълго време, а победа във Варна ще се приеме като отличен старт за тях.