Берое върна Левски в бездната след победа на "Георги Аспарухов"

снимка: levski.bg

Отборът на Берое нанесе поредна загуба на Левски като този път надигра своя съперник на стадион "Георги Аспарухов" и го победи с минималното 1:0.

Все пак "сините" играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко след изгонването на Миро Иванов. Малко по-късно падна и единствения гол след много куриозна ситуация. При едно центриране от корнер топката удари страничната греда и рикошира в рамото на Елиаш, след което влезе във вратата.

След тази загуба Левски остава с 24 точки, но може да бъде изпреварен от Литекс и да бъде доближен максимално от Ботев (Пд) (21 точки) и Локомотив (Сф) (20 точки), които са с мач по-малко.

Берое пък вече има 27 точки и е само на точка зад втория Лудогорец. Старозагорци постигнаха и две победи над Левски този сезон след 2:1 в Стара Загора преди три месеца.

Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" се игра на празни трибуни, заради поредното наказание на "сините", които имат четвърто домакинство този сезон на празен стадион. В същото време това бе използва от собственика на тима Тодор Батков, който се завърна на трибуните.

Двата тима стартираха спокойно срещата и не бързаха да рискуват в началните минути. Действията се развиват предимно в центъра на терена.

Още в 8-та минута обаче Георги Иванов - Гонзо трябваше да прави принудителна смяна като Наджиб Амари се контузи и на неговото място в игра се появи Мирослав Иванов.

4123276

В 10-та минута Луис Педро напредна по дясното крило и пусна топката в наказателното поле, но там Миро Иванов се забави и не успя да нанесе удар.

Берое можеше да открие резултата в 15-та минута. Венци Христов нахлу отляво в наказателното поле и пусна топката към голлинията, където Веселин Минев със шпагат успя да спре топката на линията преди Крис Гади да играе с нея.

В 27-та минута вратаря на Берое не се намеси убедително, но нямаше кой от Левски да отправи хубав удар с глава в наказателното поле, а Пламен Димов изрита Иво Иванов в опит да достигне топката и получи жълт картон.

В 34-та минута Георги Сърмов удари гредата с много мощен удар от близо 30 метра, но топката среща сглобката на двете греди. Три минути по-късно Керкар излезе на много добра позиция, но в последния момент шпагат на Минев предотврати опасен удар.

4123274

В последната минута на полувремето Венци Христов излъга няколко играчи на Левски и стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката излезе в корнер след рикошет в бранител на "сините".

В началото на втората част дойде и най-чистото положение в мача. Венци Христов получи пас от Гади и преодоля много лесно Пламен Димов, за да стреля встрани от вратата от малък ъгъл. В 51-та минута Миро Иванов изгуби топката от Крис Гади, след което го фаулира гръубо отзад и получи жълт картон.

Четири минути по-късно Иванов направи ново нарушение на границата на наказателното поле и получи втори жълт картон. След центрирането се създаде суматоха в наказателното поле на "сините", но защитата успя да се справи.

Берое се настани в половината на Левски и стигна до няколко центрирания от корнер. При едни от тях топката удари гредата, а след това рикошира в рамото на Елиаш и влезе във вратата на неубедителния Пламен Илиев. Антонио Аниете пропусна да изравни следк ато финтира добре защитник в наказателното поле, но в последни момент защитник му попречи да стреля от близо.

Изглежда след гола Левски се събуди. Антонио Аниете отново нахлу опасно, но този път среля неточно. След това отново обаче нямаше никакви опасности пред вратата на Макенджиев. Берое създаде много опасна контра атака, но Елиаш се забави в последния момент и не успяд а подаде.

Левски рискува и прати всички играчи в предни позиции, но отново много безидейна игра на "сините" в предни позиции, които не успяха да стигна до чисто положение. От другата страна Берое можеше да реши всичко, но Пламен Илиев спаси опасен удар на резервата Танко Дяков.

4123273

Състави и класиране преди срещата

Станаха ясни и съставите на двата отбора. Георги Иванов - Гонзо залага на почти същия състав от победата над Локомотив (София) преди няколко дена.

"Сините" започват Пламен Илиев на вратата, а пред него защитата е оформена от Роман Прохазка, Пламен Димов, Аймен Белаид и Веселин Минев. Владимир ГАджев и Георги Сърмов са опорните халфове, а атаките организират Луис Педро, Мигел Бедоя, Наджиб Амари и Антонио Аниете

В състава на Берое Петър Хубчев пуска титуляр на вратата Благой Макенджиев. Пред него в защита са Илия Мунин, Владимир Зафиров, Иво Иванов и Веселин Пенев. В халфовата линия оперират Елиаш, Джоман и Костадинов, докато в предни позиции титуляри започват Крис Гади, Салим Керкар и Венци Христов.

Двата отбора правят много интересни и драматични двубои помежду си. Днешният залог обаче е третото място в класирането на А група. В момента отбора от Стара Загора се намира там заради по-добрата си голова разлика.

Старозагорци ще искат да докажат, че резултатите им от началото на сезона не са случайни и ще се борят за призовите места в класирането. В същото време Левски надигна глава след победата над "железничарите" последния кръг, но има още много да се доказва пред феновете и това минава през задължителна победа над Берое.

Предишният двубой в Стара Загора преди 3 месеца завърши с победа на домакините. В последният си двубой Берое взе скалпа на Литекс и със сигурност футболистите ще имат нужното самочувствие на "Георги Аспарухов".