Берое тръшна Славия на "Овча купел"

Славия записа второ поражение в шампионата, след като допусна домакинско поражение с 0:2 от Берое.

Головете за старозагорци вкараха Салим Керкар в 19-а минута и Венцислав Христов в 43-та, с което продължиха доброто представяне на "зелените" след победата над Левски.

Беройци започнаха добре мача и успяха да поведат в резултата, а в края на второто полувреме нанесоха решителния удар в момент, в който изглеждаше, че са предоставили инициативата на своя съперник.

През втората част Славия не успя да сътвори нищо впечатляващо, за да се върне в мача и Милен Радуканов бе изпратен с викове "оставка" от трибуните.

Така Берое събра актив от 8 точки след две победи, две равенства и едно поражение в А група и заема второ място, макар и с мач повече от Лудогорец, който приема ЦСКА в петия кръг.

След добрия старт на сезона Славия се смъкна на 8-та позиция.

Двубоят не започна добре за Славия и още в 8-а минута "белите" бяха принудени да правят принудителна смяна, след травма на Димитър Пиргов. По-добрата игра на Берое пък бе оползотворена от Салим Керкар, който в 19-а минута получи пас от Венцислав Христов и направи 1:0.

Малко преди това принудителна смяна направи и Петър Хубчев, като замени Зехиров с Динков.

Берое отстъпи инициативата в края на полувремето, но при една контраатака Венци Христов проби отдясно и макар и от малък ъгъл преодоля Георги Петков за 2:0.

През втората част Милен Радуканов се видя принуден да пусне в игра Фернандо да Силва, който имаше проблеми на загрявката, но и това не помогна на домакините.

Контузиите пък продължиха и Динков, който влезе като резерва напусна, а за Берое в игра се появи Спировски.

В 80-а минута "белите" имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Иван Вълчанов, но Георги Кабаков остана безмълвен.

До края не се случи нищо сериозно и Берое се поздрави с втора поредна победа.