Берое тресна Лукойл в Правец

снимка: БГНЕС

Баскетболният отбор на Берое записа впечатляваща победа с 87:77 при визитата си на шампиона на България Лукойл Академик в мач от поредния кръг на НБЛ.

По този начин старозагорци нанесоха второ поражение на лидера в класирането и първо в Правец. Двата тима изиграха изключително оспорван двубой, който се реши буквално в заключителните минути.

През по-голямата част от срещата домакините водеха с минимална преднина, но след много силни заключителни минути беройци стигнаха до успеха.

Най-резултатен за Берое бе американецът Аштън Мур, който реализира 26 точки. 15 пункта реализира Александър Тодорович, а 13 добави Тихомир Желев.

За Лукойл с 21 точки завърши Желко Сакич, а Филип Барович се отличи с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 13 асистенции. /БГНЕС