Берое си свърши работата у дома

Берое победи с 4:0 лидера във временното класиране на Северозападна "В" група Локомотив (Мездра) в първи мач от осминафиналите на Купата на България.

Пред около 300 зрители в Стара Загора домакините изцяло превъзхождаха съперника си и направиха огромна крачка към класиране на четвъртфиналите. За Берое срещата поради контузии пропуснаха Георги Божанов и Иво Иванов.

В 29-та минута Давид Каядо откри резултата. Четири минути преди края на първото полувреме Алберто Лоузейро подаде към Елио Мартинс, който стреля от около 20 метра.

Топката среща гредата и влезе във вратата за 2:0. Гостите от Мездра получиха правото да изпълнят дузпа в 64-та минута, след като Георги Динков фаулира Петър Златков в наказателното поле.

Стражът на Берое Теодор Скорчев спаси удара от бялата точка на Иван Редовски. Две минути по-късно Антонио Ливраменто центрира на границата на малкия пеналт, от където Стефан Велев бележи след удар с глава.

В последната минута на двубоя резервата Стефан Велев асистира на Георги Андонов, който направи 4:0. В добавеното време Андонов пропусна да вкара втория си гол в двубоя, след като сам срещу вратаря Левашки не успя да го преодолее.