Берое шамароса Лудогорец в първия дуел от 1/8-финалите за Купата на България (ВИДЕО)

Берое победи Лудогорец в първа среща от 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на България игран в Стара Загора. Възпитаниците на Петър Хубчев се наложиха с 2:1 след голове на Елиаш и Жуниор Мапуко, а за гостите точен  бе Фабио Ешпиньо.

Двата отбора ще се срещнат отново само след седмица, когато ще е преиграването в Раград.

Останалите 1/4 финалисти вече са определени, но срещата между Берое и Лудогорец бе отложена поради ангажиментите на шампионите в европейските турнири. Победителят от тази двойка ще срещне тима на Литекс в следващата фаза.

През този сезон двата тима вече се срещнаха, като първо старозагорци измъкнаха 1:1 в Разград, но след това „орлите” разгромиха Берое на техния стадион с 4:0.

4133195

4133196

В началните минути на срещата преобладаваха грешките в центъра на терена, но като цяло Лудогорец владееше топката в по-големия период от време.

През първите 10 минути Берое бе отборът, който се бранеше повече и очаквано първият изстрел към едната от двете врати бе отправен от офанзивния футболист на шампионите Марселино, но шутът излезе в аут.

В 13-тата минута Жуниор Мапуко бе изведен добре от Георги Костадинов в наказателното поле на гостите, но нападателят извърши атака в нападение срещу Козмин Моци.

4133212

До 20-тата минута играчите на Петър Хубчев постепенно показаха, че имат атакауваща мощ и получиха право да центрират в наказателното поле на Лудогорец след извършен фаул на Жуниор Кайсара. Костадинов центрира опасно и Салим Керкар успя да нанесе опасен удар по посока на вратата на Лудогорец, но Иван Чворович спаси, а и страничния съдия бе вдигнал флага, маркирайки засада.

в 22-рата минута "орлите" организираха добра атака, но загубиха топката на границата на наказателното поле на Берое и Роман Безяк фаулира грубо Владимир Зафиров, за което получи и първия жълт картон в срещата.

Четири минути по-късно Марселиньо бе съборен в половината на "заралии" от новото попълнение Валдемар Боровский, но при центрирането защитата в "зелено" се справи без проблем, за да изчисти топката далеч от вратата на Благой Макенджиев.

4133208

В 28-та минута Георги Дерменджиев замени капитанът си Светослав Дяков. Опорният халф получи лека травма в 20-тата минута и треньорът на шампионите реши да не рискува здравето му, а на терена се появи Абел Анисе.

Само минута по-късно именно Анисе изчисти топката от крaката на Мапуко, а в противен случай нападателяt оставаше очи в очи с Чворович.

При последвалия ъглов удар Чворович не излезе, въпреки че топката бе във вратарското наказателно поле и Елиаш се възползва, за да даде преднина на Берое.

12 минути преди почивката и Козмин Моци получи картон с жълт цвят, след като спъна грубо Пенев.

Куриозен момент се разигра след гола във вратата на гостите. Йордан Минев получи капитанската лента след напускането на Дяков, но след допуснатото попадение Минев занесе лентата на колегата си Марселиньо.

В 38-та минута играта бе прекъсната за около две минути, след като голмайсторът на "зелените" Елиаш посегна да удари Марселиньо и закономерно бе декориран в "жълто".

Четири минути преди почивката Роман Безяк също получи травма и бе заменен от Жуниньо Кишада.

До края на полувремето Берое владееше топката през повечето време, а Вандерсон от отбора на гостите и Мапуко от старозагорския тим също получиха заслужени жълти картони.

4133210

5 минути след началото на вторите 45 минути помощник треньора на домакините Левон Апкарян бе изгонен от главния арбитър Ивайло Стоянов за бурна реакция при отсъждане на съдията.

В началните минути Лудогорец отново бе по-дейният състав, като Вандерсон и Кишада имаха възможност да отправят по един изстрел, но топката излизаше в аут.

В 56-тата минута Козмин Моци сбърка при подаването си към Чворович, но Елиаш не се възползва и последвалият изстрел мина на сантиметри от гредата на Лудогорец.

Минута по-късно капитаните на двата тима Иво Иванов и Марселиньо се сблъскаха край тъчлинията и последва размяна на реплики, а реферът Стоянов успокои страстите с нови два жълти картона.

В 62-тата минута Лудогорец изравни, след като получи право да центрира от свободен удар. Зад топката застана Фабио Ешпиньо, който искаше да центрира към далечната греда, където дебнеше Моци, но вместо това топката влетя в мрежата на Макенджиев.

Минута по-късно на терена се появи Атанас Зехиров за домакините, който замени Салим Керкар, а веднага след това и Георги Дерменджиев извърши последната си смяна, като на терена се появи Върджил Мисиджан, който замени Вандерсон.

Две минути по-късно Петър Хубчев замени голмайстора на тима Елиаш, а на негово място до края на срещата ще играе Самир Аяс.

20 минути преди края на двубоя отборът на Берое отново поведе. Анисе сбърка в центъра на терена, Мапуку получи топката от влезлия преди минути Аяс и от близко разстояние препарира Чворович за 2:1.

Минути преди последния съдийски сигнал и Мапуко напусна терена, като на терена се появи младия Станислав Костов. Именно последния можеше да отбележи още с първото си докосване. Керкар стреля от дистанция, Чворович не се представи добре и топката попадна на крака на Костов, но той стреля в аут.

В добавеното време на срещата Марселиньо центрира от ляво, но Анисе се размина с топката. Ведна след това последа изстрел на Върджил Мисиджан, но шутът бе много слаб и нямаше как да затрудни Макелджиев.

В следващите 120 секудни "заралии" успяха да запазят минималната си преднина и двата отбора се прибраха в съблекалните след 90 минути игра при резултат 2:1. Реваншът е след седем дни в Разград.