Берое се върна на победния път

Носителят на Купата на България Берое прекъсна серията си от две поредни загуби в първенството, след като днес „зелените" се наложиха с 2:1 при визитата на новака Любимец.

Така Берое записа четвърта победа от 12 изиграни мача, като воденият от Петър Хубчев състав събра актив от 15 точки на сметката си. Това позволи на заралии да се изкачат до 8-а позиция във временното класиране, възползвайки се и от вчерашното поражение на Локомотив (Сф) срещу Левски.

Любимец пък записа пореден мач без победа, като отборът на Красимир Мечев падна до 9-о място с актив от 13 точки.

Двубоят в Любимец стартира чудесно за гостите, които откриха резултата след само девет минути игра. Давид Каядо реализира изключително красиво попадение, като португалецът не остави шансове на Рашков с изстрел от средна дистанция.

След точно половин час игра резултатът вече бе удвоен, а точен за 0:2 бе Елио Мартинс. Рашков успя да отрази удар с глава на Иво Иванов, но на точното място бе Мартинс, който добута топката в мрежата.

И след почивката на ст. „Градски" продължи да бъде интересно, като зрителите видяха нови интересни ситуации пред двамата вратари.

В 74' се стигна до дискусионно положение, когато Рашков успя да спре пробив на Елио Мартинс. Играчите на Берое претендираха за дузпа, но нарушение на стража така и не бе отсъдено.

Пет минути преди края интригата в мача се върна, защото Любимец също отбеляза в мрежата на Иван Караджов. Самир Аясс центрира в пеналтерията на „зелените", където непокритият Вълчанов отбеляза за 1:2. Минута по-късно домакините също претендираха за дузпа, след като топката срещна ръката на Борислав Стойчев.

Малко преди края Берое можеше да реши всичко и с трети гол. Елиаш пресече подаване на домакините и изведе Елио Мартинс очи в очи с Рашков, но халфът не успя да уцели очертанията на вратата.