Берое се отдалечи от първата седмица

Носителят на Купата на България Берое продължава да се отдалечава от първата седмица в първенството, след като днес "зелените" допуснаха домакинско поражение с 0:1 от столичния Локомотив.

Така Берое остана на 5 точки зад седмия във временното класиране Черно море, който с днешния си успех над Нефтохимик събра актив от 34 пункта. Локо (Сф) пък прекъсна кошмарната си серия от четири поредни загуби, като "железничарите" изпревариха Славия на деветата позиция с актив от 25 точки. За водения от Стефан Генов състав това е седма победа от 21 изиграни мача през този шампионат.

В следващия кръг Берое гостува на Ботев в Пловдив, докато Локомотив (Сф) посреща Черноморец в столицата.

Първата част на ст. "Берое" завърши при резултат 0:1 в полза на гостите, но момчетата на Петър Хубчев можеха да съжаляват за няколкото пропиляни възможности. В 27' и гредата помогна на Локомотив, след като Елио Мартинс за малко не вкара при опит да центрира.

Постепенно обаче се стигна до 43', когато столичани излязоха напред в резултата. Футболист на гостите опита да намери Маркиньос в наказателното поле на Берое, а в опита си да изчисти Игор Джоман си вкара автогол.

През втората част беройци се хвърлиха в преследване на изравняването, докато Локомотив изчакваше шанса си да контраатакува. В 55' Божидар Митрев спаси удар на Венци Христов, а две минути по-късно гредата помогна и на Берое след удар на Маркиньос.

До края на срещата "зелените" опитаха да наложат финален натиск, но защитата на "железничарите" така и не се пропукваше. В 80' Елио Мартинс стреля от близко разстояние, но също не успявайки да преодолее Митрев. Малко по-късно се стигна до опасно разбъркване в наказателното поле на Локо, което също не доведе до изравнителен гол.