Берое разпиля Любимец

Берое разгроми Любимец с 4:0 в мач от 31-ия кръг на българското футболно първенство. Така възпитаниците на Петър Хубчев постигнаха пети успех в последните си шест мача и уверено водят в подреждането на втората седмица "А" група с 49 точки.

Любимец пък допусна осмо поредно поражение и остана на предпоследна позиция с 18 точки. Възпитаниците на Войн Войнов имат 12 загуби в последните си 13 мача и продължават без успех от 10 ноември, когато спечелиха с 1:0 срещу Ботев Пловдив.

Берое имаше пълно превъзходство и поведе още в 13-ата минута. Георги Андонов проби през центъра, преодоля двама играчи на съперника и изведе в чиста позиция Георги Костадинов, който от точката на дузпата хладнокръвно преодоля Радослав Рашков.

Костадинов се разписа в трети от последните четири мача на Берое. Второто попадение дойде пет минути след почивката. Елиаш пусна пас в дясно към Андонов, който се пребори с резервата Милен Кикарин пред границата на наказателното поле, напредна и с удар по диагонала от 12-13 метра прати топката в долния десен ъгъл на Рашков за 2:0 за Берое.

Четири минути по-късно резервата Жуниор Мапуку окончателно лиши мача от интрига с трето попадение, след като отблизо засече в мрежата подаване на Салим Керкар от ляво. В 81-ата минута Мапуку вкара втория си гол в мача с удар по тревата от десетина метра след подаване от ляво на Керкар, посочва БТА.