Берое разпиля Евроколеж в контрола

„Берое“ победи с 4:1 „Евроколеж“ в контролна среща играна на спортната база „Ботев 1912″ в кв. Коматево, Пловдив.

„Зелените“ бяха по-активния тим на терена през целия мач и благодарение на голове на Самир Аясс, Момар Н’Диайе – Момо, който е на проби, Салим Керкар и Иво Иванов се поздравиха с победата.

След изпълнение на дузпа капитанът на „Евроколеж“ Георги Куртев отбеляза голът за „Евроколеж“ в края на първата част.

В 5-ата минута Стефан Спировски стреля от дистанция, но ударът му бе неточен. Отчетена бе и засада на Виктор Шишков. Четири минути по-късно Пламен Тенев центрира за Ивелин Илиев в наказателното поле, топката обаче бе прекалено висока и мина над вратата в аут. В 11-ата минута играчът на проби Момар Н’Диайе – Момо стреля зад границата на наказателното пол, но топката мина високо над целта.

Две минути по-късно Самир Аясс получи топката в наказателното поле, но тя му дойде малко неудобно и той не успя да отправи удар. Все пак Аясс спечели корнер за „Берое“. Момо центрира, но не се получи нищо опасно. В 16-ата минута Пламен Тенев напредна от дясно и пробва нещо средно между удар и центриране, но топката мина над напречната греда.

Четири минути по-късно Благой Макенджиев хвана една центрирана топка и изведе бързо напред Ивелин Илиев, който пробяга 20-ина метра в самостоятелен рейд, но бе фаулиран в половината на домакините. В 24-ата минута многоходова акция на „Берое“ завърши с хубав удар на Стефан Спировски от 25 метра по земя. Кълбото обаче мина на сантиметри покрай целта.

В 31-ата минута след удар от пряк свободен удар на Георги Динков от границата на наказателното поле топката мина на педя над вратата. Резултатът за „Берое“ бе открит в 39-ата минута когато Момо намери в коридор Самир Аясс в наказателното поле и халфът на „Берое“ откри резултата в полза на „зелените“. В 45-ата минута играч на домакините бе препънат от Момо в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Капитанът на домакините Георги Куртев застана зад топката и с удар по земя в десния ъгъл на вратата изравни резултата.

След почивката „Берое“ отново доминираше на терена. В 51-ата минута Пламен Тенев стреля от 20-ина метра. Топката обаче мина над вратата на Апостол Стоянов.

В 52-ата минута Георги Динков отне топката между двама бранители на „Евроколеж“ и пусна пас успореден на гол линията към Момо, който от границата на наказателното поле стреля след като овладява топката, но кълбото мина на сантиметри край целта.

Три минути по-късно Пламен Тенев получи добре топката от дясно от Салим Керкар, стигна почти до аут линията, навлезе леко към средата на терена и центрира за Виктор Шишков, който обаче бе възпрепятстван да овладее по най-добрия начин в малкото наказателно поле и падна на земята. Съдията обаче прецени, че няма нарушение.

В 57-ата минута „Берое“ отново излезе напред в резултата. Самир Аясс навърза трима бранители на „Евроколеж“ и намери в наказателното поле Момо, който удвои головата сметка за „Берое“. Шест минути по-късно Виктор Шишков върна с пета от границата на наказателното поле назад за Салим Керкар, който от 16-17 метра фронтално на вратата стреля, но топката попадна право в ръцете на Апостол Стоянов.

В 66-ата минута Самир Аясс центрира за Виктор Шишков в наказателното поле, той насочи топката добре, но след рикошет в защитник кълбото мина на педя встрани от целта. Девет минути след това Елиаш чукна за Самир Аясс, който овладява на границата на наказателното поле, задържа и си нагласи добре топката, за да отправи удар. Кълбото обаче срещна сглобката на вратата и излезе в аут.

Резултатът стана 1:3 в 78-ата минута. След многоходова акция при която топката мина през Керкар, Елиаш и Самир Аясс и се връща при Салим Керкар, французинът я насочи добре от границата на наказателното поле и се разписа за 1:3.

В 80-ата минута Салим Керкар центрира за Пламен Тенев, който овладя в наказателното поле и пусна пас успоредно на гол линията за Самир Аясс, който обаче се засуети и бранител застана на пътя на кълбото, за да попречи на изпълнението на удар.

Натискът на беройци продължи и в 84-ата минута те се добраха и до четвърти гол. Салим Керкар центрира от ъглов удар и постави топката право на главата на Иво Иванов, който се разписа за 1:4 от границата на малкото наказателно поле.  В последната минута на редовното време Салим Керкар намери Аясс, който продължи за Елиаш. Бразилецът чукна към Пламен Тенев. Юношата на „Берое“ центрира по земя към малкото наказателно поле, от чиято граница Самир Аясс стреля без подготовка, но прати топката над целта.

Следващият мач на „Берое“ е на 25 април от 18 часа в София, а съперник е „Славия“.