Берое разкъса столичния Локомотив в София

Силният тим на Берое даде силна заявка, че ще преследва водачите до край, след като възпитанците на Петър Хубчев прегазиха Локомотив (София) с 3:0 в столицата в мач от 11-ия кръг на А група.

Двубоят почна кошмарно за Локомотив (София), след като още в 4' грешка на новоизлюпения национал Божидар Митрев доведе до гол за гостите. Н'Диайе получи топката на 30 метра от вратата и стреля право в обсега на вратаря, но топката се промуши между краката му и влетя в мрежата.

Това обаче не разколеба Митрев, който се отчете с невероятни спасявания до края на полувремето при удари на Джоман и Христов, а Елиаш Да Силва пропусна в края. Единственото положение за домакините пък беше пропиляно от Шехуди в средата на първата част.

Второто полувреме почна също толкова зле за „железничарите“, след като в 55' Иво Иванов игра с ръка в наказателното поле, но Бранеков не успя да материализира отсъдената дузпа след успешна намеса на Макенджиев. Две минути по-късно гостите вече довеха с 2:0.

Крис Гади се откъсна зад защитата на домакините и с прекрасен удар покрай Митрев удвои резултата. В 75' отново той беше точен, след като завърши акция по лявото крило – 0:3. Резултатът можеше да е катастрофален за домакините, но в 79' Елиаш уцели греда от дузпа и с това приключи всичко интересно в срещата.

Благодарение на победата си Берое изскочи на 2-о място с 21 точки – само на 2 от ЦСКА, който по-късно днес играе срещу Ботев (Пловдив) на стадион „Българска армия“. Локо (Сф) остава на 7-о място със 17 пункта.