Берое разката Локо (Пд) и оглави класирането

Отборът на Берое оглави временното класиране в "А" група, след като днес заралии спечелиха категорично с 3:0 гостуването си на Локомотив (Пд) в среща от деветия кръг на първенството.

И трите попадения за беройци паднаха след почивката, когато само за 20 минути Георги Костадинов, Салим Керкар и Венцислав Христов донесоха три точки за гостите.

По този начин Берое записа пета победа от началото на сезона и събра актив от 18 точки, оглавявайки таблицата. Вторият ЦСКА има 17 пункта, но "червените" играят в момента с Локомотив София.

Локо (Пд) от своя страна остава на 10-а позиция със скромен актив от 6 пункта до момента.

Първите 45 минути на "Лаута" не предложиха попадения, а развръзката настъпи след почивката.

В 55' Берое разигра отлична контраатака в половината на Локомотив, а Георги Костадинов се разписа след асистенция на Елиаш за 0:1.

Само три минути по-късно "зелените" успяха и да удвоят аванса си. Жуниор Мапуку комбинира със Салим Керкар, а последният с точен изстрел отбеляза за 0:2.

Крайното 0:3 оформи националът Венцислав Христов, който се разписа петнадесет минути преди края. Таранът на Берое се възползва от лоша игра в защита на "смърфовете" и безпроблемно отбеляза за класически успех в полза на Берое.