Берое продължава в Лига Европа след късна драма

снимка: БГНЕС

Отборът на Берое продължава участието си в турнира Лига Европа. В срещата реванш от първия квалификационен кръг "зелено-белите" се наложиха с 2:0 над босненския Радник (Бийелина) и така след нулевото равенство в Стара Загора продължават в следващата фаза.

В герой за заралии се превърна новото попълнение Ерик Почански, който реализира и двете попадения за успеха. Дошлият от Локомотов Горна Оряховица офанзивен футболист се разписа в рамките на само две минути (79' и 81').

Иначе двубоят игран на градския стадион Баня Лука бе много равностоен като в него преобладаваха здравите единоборства. Все пак "зелено-белите" бяха по-активният отбор през всичките 90 минути и напълно заслужено стигнаха до успеха. В 79-ата минута Почански напредна опасно към противниковата врата и с мощен шут разстреля Младен Лучич за 1:0, реализирайки дебютното си с екипа на Берое.

Само две минути по-късно офанзивният футболист реши всичко в мача с втория си гол, след като отново проби необезпокояван защитата на съперника и с прецизен удар вкара за крайното 2:0.

Така "зелено-белите" продължават във втори кръг, където съперник ще бъде финландският ХИК (Хелзинки), който елиминира литовския Атлантас с общ резултат от двата мача 3:1.