Берое победи Светкавица без да се напряга

Берое победи безпроблемно Светкавица като домакин и продължи успешното си представяне през пролетта.

Давид Каядо и Стефан Велев вкараха попаденията за старозагорци, по едно във всяко едно от двете полувремена, с което стопиха почти до нула и теоретичните шансове на „мълниите" да останат в елитната ни група и догодина.

Така Берое записа третата си поредна и общо пета победа през пролетта, с което събра актив от 30 точки и се изкачи на 9-та позиция в класирането.

Светкавица пък допусна своето 20-то поражение и със скромните 7 точки топли последната позиция в А група, там където неизменно е от началото на шампионата през август.

Берое започна срещата по-уверено, като домакините владееха топката малко повече от своите гости и действаха по- уверено. Постепенно футболистите на Илиян Илиев тотално взеха инициативата, но въпреки това през първия половин час игра не успяха да създадат някакви сериозни опасности пред вратата на Иван Георгиев.

В 32-та минута дойде най-чистото положение в срещата до този момент. Давид Каядо центрира от фаул. Стражът на „мълниите" не се намеси добре, но Ричард Еромоигбе и Рангел Абушев от близо не успяха да намерят топката и да я пратят в опразнената врата.

Все пак пет минути по-късно „беройци" все пак излязоха напред в резултата. Стефан Велев изпълни корнер, защитата на гостите първоначално се справи, последва второ центиране на Велев, след което последва разбъркване в наказателното поле и Каядо откри - 1:0.

В началото на втората част Светкавица поде инициативата, но старозагорци бяха добре подредени в защита и не позовлиха на гостите да застрашат Кирил Акалски.

Постепенно Берое отново си възвърна владеенето на коженото кълбо, активизира се в атака и логично в 59-тата минута стигна до второ попадение. Домакините организираха бърза атака, Тодор Христов Центрира отляво, Ливераменто овладя и намери с пета Стефан Велев и той от границата на пеналта, кото прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Светкавица.

Второто попадение успокои домакините, които можеха да вкарат и трети гол, но Каядо и Горанов не се възползваха от възможностите, открили се пред тях. В даденото от съдията продължение Горанов нацели и напречната греда след удар с глава, но и без трето попадение пълният комплект точки остана в Стара Загора.

Футболистите на Альоша Андонов пък изглеждаха съвсем обезсърчени и не можаха с нищо да се противопоставят на „беройци" в последните минути на срещата и по всяка вероятност през следващия сезон се завръщат във втория ешалон.